Przejdź do głównej zawartości

Wodowanie

Nie jest  łatwo psiakom w te upały. Znalezienie miejsca gdzie mogłyby popływać też nie takie proste. Bo jak już  się znajdzie, to zazwyczaj w upalne dni obłożone jest ludźmi, którzy niekoniecznie akceptują psy obok się w wodzie. Na szczęście późnym popołudniem nad wodą zastaliśmy tylko kilku spacerowiczów, i silną ekipę, którą omijałabym z daleka po zmroku na osiedlu, a tu okazali się ,,spoko". Im nie przeszkadzały psy, mi nie przeszkadzał ogrom bluźnierstw jakich używali do porozumienia się między sobą.

Wczoraj niestety plaża miała poważne oblężenie ludzkie, więc spławianie odbywało się na uboczu. 
I tam niestety dopadli nas ludzie, rodzina z dziećmi, która nie chciała nas przepędzić o dziwo, a po prostu popatrzeć na pływające psy. Oczywiście standardowe zapytania, a czy to rodzeństwo, a czy psa oddaje się na szkolenie etc.etc.I jak tu wytłumaczyć tak na szybko, że owczarek to styl życia ? I, że żeby psy czuły się swobodnie obok tych tłumów, nie interesowały się niczym poza zabawą z właścicielem, bywanie wszędzie z właścicielem musi być normą a nie czymś wybitnym ? 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

jesienne powroty

Co to sie nadziało, że tyle czasu nie było okazji skrobnąć kilku słów. Znów jest Monika i psy, dwa czworołapy przy boku, i wszystko jest inaczej niż kiedyś. Choć oba układy mają swoje wady i zalety to w każdej konfiguracji tkwi specyficzny urok. Wspomnienia są i zawsze będą, ale trzeba iśc dalej. Obecnie obok Tolki dumnie kroczy Rego, wielki jak koń, szalony młody wariat.

Tola

I nastały czarne dni. Gdy odszedł Źaba, tylko dzięki czarnuchowi było po co wstawać o świcie, iść, jakaś misja, małe potworzaste nieświadome tego co się stało w moim życiu, oczekujące czegoś, bojące się świata, kochające piłeczkę i jedzenie Śmoluchi małe. Czasem myślę o tym, czy miała pecha że trafila do mnie w tym feralnym momencie mojego życia, czy szczęście - biorąc pod uwagę jej problemy socjalne, które wyszłyby wcześniej czy później gdzie by nie mieszkała. Ja co chwila łapałam się na porównywaniu jej zachowań do Źabowskich, może zbyt często niestety, trochę wyczerpana wszystkim co przeszłam, emocje zaczęły odpuszczać i przychodziły chwile słabości, na które nie mogłam sobie pozwolić do ostatnich chwil życia i Klarinki i Źaby. I gdy może przyszedł czas na żałobę, a nie trzymanie fasonu, okazywało się, że znów nie  mogę sobie na nią pozwolić, bo czarniawe futrzaste postanowiło pokazać mi, że wszystko co do tej pory uważałam za uciążliwe i kłopotliwe w życiu z psami to betka, szybko
A czas płynie. 1 września 2014, 10 dni po odejściu Klary opuścił mnie Źabowski. Problemy sercowe Gromka pojawiły się już w lipcu, profilaktycznie wykonane miesiąc wcześniej echo serca pokazało, że to nie dysplazja łokci ani nie padaczka, to nasz największy problem. Zdiagnozowana  endokardioza  była tym co miało go pokonać. Gromi gorzej poczuł się w lipcu, próby obniżenia ciśnienia lekami nie przyniosły skutku, w ostateczności wykonana została kardiowersja  po której niuniek wstał jak nowy. Upalne lato psiaki spędzały mocząc kupry i brzuszki w rzece, wydawało się że jakoś dotrwamy do jesieni. Po odejściu Klary miałam nadzieję, że mały czarny klusek owczarkowy pomoże Źabie, da mu jeszcze trochę chęci i werwy. Na spacerach zaczynały się pojawiać z jego strony sygnały, że wie że ona już jest nasza, w domu wolał święty spokój, wprowadziłam więc kontrolowany dostęp małego łobuziaka do nestora. Najważniejszy był święty spokój Gromka, mała przymilała się jak mogła, przytulała, chciała koło ni