Przejdź do głównej zawartości

Awaria aparatu.

Nic nie trwa wiecznie, 4 lata użytkowania bezwzględnego w skrajnie trudnych warunkach ( psy, wiatr, piach, błoto, wstrząsy, wilgoć itd) moje ukochane SONY uwieczniające poczynania psie wszelakie, odmówiło współpracy, a konkretnie listwa łącząca uchylny wyświetlacz z korpusem. W oczekiwaniu na naprawę mam okazję przez weekend pobawić się Canonem lustrzanką. Jak to człowiek przyzwyczaja się do rzeczy prostych i wygodnych. Brak uchylnego wyświetlacza równa się ból szyi, ciężar lustrzanki równa się zmęczenie ramion, a do tego miliony opcji, funkcji, zmian ustawień itd. To chyba zbyt skomplikowane dla mnie, a przynajmniej nie  do ogarnięcia w dwa dni.
Efekty tych moich mizernych prób fotografowania lustrzanką.

Jako, że upał był okrutny korzystając z gościnności pana Aresowego psiaki się intensywnie nawadniały.

Dzisiejsze efekty działań: ja + aparat cudzy + dwa psy + zalew, później.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

jesienne powroty

Co to sie nadziało, że tyle czasu nie było okazji skrobnąć kilku słów.
Znów jest Monika i psy, dwa czworołapy przy boku, i wszystko jest inaczej niż kiedyś. Choć oba układy mają swoje wady i zalety to w każdej konfiguracji tkwi specyficzny urok.
Wspomnienia są i zawsze będą, ale trzeba iśc dalej.

Obecnie obok Tolki dumnie kroczy Rego, wielki jak koń, szalony młody wariat.

A u nas....

Minął prawie rok i z braku czasu blog trwa w niebycie.
Nieustannie zdobywam nowe doświadczenia w pielęgnacji i bycie ze schorowanym owczarkiem i z żywiołową staruszką owczarką.
Niestety z upływem czasu ich rówieśnicy, kumple z dzieciństwa czy z ,,klasy" odchodzą, więc zagryzam zęby i mimo że więcej czasem w tym naszym bycie leczenia i diagnozowania niż radosnych fajnych chwil to doceniam te pozornie beztroskie momenty, których jeszcze doświadczać z nimi jest mi dane.
Życzyłabym pewnie wszystkim, by ich psy starzały się z taką wolą życia jak najbardziej schorowany pies  w gminie czyli Gromek. Na szczęście pod opieką prowadzącego go weterynarza, który konsultuje się gdy trzeba z fachowcami specjalistami z poszczególnych działów medycyny weterynaryjnej udało się nam chyba opanowac nawracające od dwóch lat ponad problemy skórne, cóż ... trzeba po prostu brac pod uwagę ewentualne skutki uboczne przyjmowania pewnych leków, choćby nawet wymieniane były na ulotkach jako ,,bardzo rzadko w…
I aż strach pomysleć, że wszystko się zmieniło. Miało być tak spokojnie, godnie, miały płynąć lata, miała być jesień życia wbrew wszystkiemu. Ani pisać, ani mówić o tym nie jestem nadal w stanie. Minęło 5 mcy i 4 dni od dnia gdy opuściła nas Klara, by dopełnić tragedii sytuacji, mija właśnie 5 mcy i 14 dni, gdy Źaba postanowił być razem z nią. Mimo wielu prób, nie umiem zdobyć się na podsumowanie, ani pożegnanie. Może jeszcze trochę czasu trzeba. Jedno jest pewne, życie bez owczarka to nie życie, więc boryka się ze mną sunia ksywa Śmoluch. Co dzień wstaję i żyję tylko dlatego, że to nie jej wina, że ich nie ma już z nami.