Przejdź do głównej zawartości

Wodowanie

Nie jest  łatwo psiakom w te upały. Znalezienie miejsca gdzie mogłyby popływać też nie takie proste. Bo jak już  się znajdzie, to zazwyczaj w upalne dni obłożone jest ludźmi, którzy niekoniecznie akceptują psy obok się w wodzie. Na szczęście późnym popołudniem nad wodą zastaliśmy tylko kilku spacerowiczów, i silną ekipę, którą omijałabym z daleka po zmroku na osiedlu, a tu okazali się ,,spoko". Im nie przeszkadzały psy, mi nie przeszkadzał ogrom bluźnierstw jakich używali do porozumienia się między sobą.

Wczoraj niestety plaża miała poważne oblężenie ludzkie, więc spławianie odbywało się na uboczu. 
I tam niestety dopadli nas ludzie, rodzina z dziećmi, która nie chciała nas przepędzić o dziwo, a po prostu popatrzeć na pływające psy. Oczywiście standardowe zapytania, a czy to rodzeństwo, a czy psa oddaje się na szkolenie etc.etc.I jak tu wytłumaczyć tak na szybko, że owczarek to styl życia ? I, że żeby psy czuły się swobodnie obok tych tłumów, nie interesowały się niczym poza zabawą z właścicielem, bywanie wszędzie z właścicielem musi być normą a nie czymś wybitnym ? 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

jesienne powroty

Co to sie nadziało, że tyle czasu nie było okazji skrobnąć kilku słów.
Znów jest Monika i psy, dwa czworołapy przy boku, i wszystko jest inaczej niż kiedyś. Choć oba układy mają swoje wady i zalety to w każdej konfiguracji tkwi specyficzny urok.
Wspomnienia są i zawsze będą, ale trzeba iśc dalej.

Obecnie obok Tolki dumnie kroczy Rego, wielki jak koń, szalony młody wariat.

A u nas....

Minął prawie rok i z braku czasu blog trwa w niebycie.
Nieustannie zdobywam nowe doświadczenia w pielęgnacji i bycie ze schorowanym owczarkiem i z żywiołową staruszką owczarką.
Niestety z upływem czasu ich rówieśnicy, kumple z dzieciństwa czy z ,,klasy" odchodzą, więc zagryzam zęby i mimo że więcej czasem w tym naszym bycie leczenia i diagnozowania niż radosnych fajnych chwil to doceniam te pozornie beztroskie momenty, których jeszcze doświadczać z nimi jest mi dane.
Życzyłabym pewnie wszystkim, by ich psy starzały się z taką wolą życia jak najbardziej schorowany pies  w gminie czyli Gromek. Na szczęście pod opieką prowadzącego go weterynarza, który konsultuje się gdy trzeba z fachowcami specjalistami z poszczególnych działów medycyny weterynaryjnej udało się nam chyba opanowac nawracające od dwóch lat ponad problemy skórne, cóż ... trzeba po prostu brac pod uwagę ewentualne skutki uboczne przyjmowania pewnych leków, choćby nawet wymieniane były na ulotkach jako ,,bardzo rzadko w…
I aż strach pomysleć, że wszystko się zmieniło. Miało być tak spokojnie, godnie, miały płynąć lata, miała być jesień życia wbrew wszystkiemu. Ani pisać, ani mówić o tym nie jestem nadal w stanie. Minęło 5 mcy i 4 dni od dnia gdy opuściła nas Klara, by dopełnić tragedii sytuacji, mija właśnie 5 mcy i 14 dni, gdy Źaba postanowił być razem z nią. Mimo wielu prób, nie umiem zdobyć się na podsumowanie, ani pożegnanie. Może jeszcze trochę czasu trzeba. Jedno jest pewne, życie bez owczarka to nie życie, więc boryka się ze mną sunia ksywa Śmoluch. Co dzień wstaję i żyję tylko dlatego, że to nie jej wina, że ich nie ma już z nami.